Neni

 • Venat varikoze të organeve gjenitale diagnostikohen me shkelje të qarkullimit venoz në legenin e vogël. Pa trajtim në kohë, patologjia është shumë e ndërlikuar. Pse shfaqet patologjia dhe si shfaqet? Diagnoza dhe trajtimi i venave me variçe të organeve gjenitale tek gratë dhe burrat.
  24.03.2022
 • Trajtimi i venave me variçe të ekstremiteteve të poshtme është i paimagjinueshëm pa ushtrime të veçanta terapeutike. Në artikull do t'ju tregojmë se çfarë ushtrimesh mund të bëni në shtëpi, si të bëni terapi ushtrimore në mënyrë korrekte dhe çfarë duhet të dinë njerëzit e sëmurë.
  12.03.2022
 • Trajtimi i venave me variçe me lazer është një metodë moderne dhe e sigurt për të hequr qafe sëmundjen në faza të ndryshme të zhvillimit. Pasi të keni lexuar këtë artikull, do të mësoni të gjitha detajet e terapisë me lazer për venat me variçe.
  12.03.2022
 • Fazat e venave me variçe. Shenjat e para të venave me variçe në këmbë. Venat varikoze me 1, 2, 3, 4 gradë (faza) zhvillimi - veçori. Diagnoza dhe prognoza e venave me variçe të ekstremiteteve të poshtme.
  01.03.2022
 • Venat varikoze janë një patologji e zakonshme që shpesh zhvillohet në bazë të trashëguar, si dhe nën ngarkesa të rënda. Cili është thelbi i sëmundjes dhe a është i mundur kurimi i saj? Mësoni informacione të dobishme nga artikulli.
  25.02.2022
 • Si të përgatisni dhe aplikoni siç duhet mjekësinë tradicionale në shtëpi për trajtimin e venave me variçe në këmbë.
  25.02.2022
 • Trajtimi i venave me variçe në këmbë është një proces mjaft i gjatë dhe i mundimshëm. Në këtë artikull do të mësoni se si të kuroni shpejt dhe lehtë venat me variçe me mjete juridike popullore në shtëpi.
  23.02.2022
 • Si të trajtoni venat me variçe në shtëpi me metoda popullore? Mjekësi tradicionale për përdorim të jashtëm, si dhe receta për trajtimin e patologjisë nga brenda. Kundërindikimet për opsione të tilla trajtimi.
  21.02.2022
 • Venat me variçe janë të rralla tek meshkujt. Shkaku i sëmundjes është ushtrimi i tepërt ose abuzimi me alkoolin. Patologjia duhet të trajtohet në fazën 1, atëherë suksesi i terapisë do të jetë i favorshëm.
  21.02.2022
 • A ka xhel të lira, por efektive për venat me variçe. Emrat e pomadave për venat me variçe në këmbë. Cila është më mirë të zgjidhni një krem ​​për venat me variçe të ekstremiteteve të poshtme.
  19.02.2022
 • Llojet e operacioneve për heqjen e venave në këmbë me venat me variçe. Përgatitja, sjellja dhe rehabilitimi pas operacionit.
  18.02.2022
 • Si të parandaloni venat me variçe dhe të shmangni fillimin e sëmundjes? Masat për parandalimin e venave me variçe janë mbledhur në material.
  17.02.2022
 • Receta popullore për trajtimin e venave me variçe në shtëpi. Shkaqet e sëmundjes. Përdorimi i barërave të këqija në përgatitjen e preparateve medicinale. Si të parandaloni sëmundjen: rekomandime.
  16.02.2022
 • Çfarë është venat me variçe në këmbë? Shkaqet dhe simptomat e sëmundjes. Sa të rrezikshme janë venat me variçe pa trajtim? Si ta kuroni sëmundjen?
  14.02.2022
 • Trajtimi i venave me variçe të legenit të vogël, si dhe simptomat dhe shkaqet e shfaqjes. Si të përballeni me venat me variçe dhe të njihni shenjat e rrezikshme të saj në fazën fillestare të zhvillimit.
  13.02.2022
 • Çfarë janë venat me variçe të legenit? Klasifikimi i venave me variçe të legenit të vogël. Shkaqet, simptomat, diagnoza e sëmundjes. Si të trajtojmë venat me variçe të legenit? Parandalimi dhe komplikimet e mundshme.
  11.02.2022
 • Shkaqet, llojet dhe simptomat e venave me variçe gjatë shtatzënisë. Diagnoza, metodat e trajtimit dhe parandalimit.
  10.02.2022
 • Mjetet juridike popullore të provuara për venat me variçe në formën e aplikacioneve, pomadave për përdorim të jashtëm, zierjeve, infuzioneve dhe kompresave.
  10.02.2022
 • Si shfaqen variçet në fazat e hershme. Në çfarë komplikimesh mund të çojë forma e neglizhuar: insuficienca venoze kronike, tromboza dhe tromboflebiti. Simptomat e venave me variçe të ekstremiteteve të poshtme dhe drejtimet e përgjithshme të terapisë.
  04.12.2021
 • Çfarë është venat me variçe në këmbë? Mekanizmi i origjinës dhe zhvillimit të tij. Llojet e sëmundjes dhe shkalla e përparimit me një ilustrim të detajuar.
  27.08.2021
 • Si dhe çfarë mund të trajtohet për venat me variçe në këmbë? Kjo pyetje bëhet shpesh nga ata që nuk e kanë hasur kurrë këtë sëmundje tinëzare.
  04.07.2021
 • Artikulli përshkruan simptomat e venave me variçe, trajtimin me mjete juridike popullore në shtëpi. Ka receta për zierje, infuzione, vajra. Jepen rekomandime për dietë.
  23.03.2021
 • Receta popullore për trajtimin e BPV në këmbë: uthull molle, locione dhe kompresa të bëra me argjilë, tinkturë me lule akacie, gështenjë kali, domate, lakër, patate, zierje hithre dhe calendula, sapun lavanderie, hirudoterapi, apiterapi, liri compression, stërvitje.
  22.03.2021
 • Kafeja për venat me variçe është një nga pijet që duhet të refuzoni. Çikorja mund të jetë një alternativë e dobishme.
  22.03.2021
 • Incidenca e venave me variçe tek gratë, shkaqet, venat me variçe të organeve të legenit, trajtimi dhe masat parandaluese.
  21.03.2021
 • Trajtimi i venave me variçe me mjete juridike popullore do t'ju ndihmojë të shmangni procedurat e kirurgjisë dhe hirudoterapisë. Vetë natyra u kujdes për trajtimin tonë.
  19.03.2021
 • Venat me variçe të ekstremiteteve të poshtme janë një patologji e zakonshme. Mësoni si të trajtoni venat me variçe, cilat janë fazat, simptomat dhe parandalimi i saj.
  13.03.2021
 • VBVNK - çfarë është ajo dhe cilat simptoma shoqërohen nga kjo sëmundje? Gjeni se cilët njerëz janë në rrezik dhe kur duhet të shihni një mjek për të parandaluar zhvillimin e venave me variçe.
  10.03.2021
 • Metodat për heqjen e venave me variçe: llojet e operacioneve. Rehabilitimi dhe ndërlikimet shoqëruese të operacionit. Indikacionet dhe kundërindikimet për operacionin.
  08.03.2021
 • Trajtimi i venave me variçe në këmbë në shtëpi ju lejon të heqni qafe sëmundjen pa përdorimin e ilaçeve. Rekomandohet të përdorni metoda të tilla terapie pasi të jeni konsultuar me mjekun tuaj, pasi veprimet e pavarura ndonjëherë mund të bëjnë më shumë dëm sesa dobi.
  07.03.2021
 • Me venat me variçe, duhet të ndiqni rekomandimet e mjekut. A është e mundur të bëni një banjë me venat me variçe, do të thotë mjeku pas ekzaminimit.
  06.03.2021
 • Këshilla dhe receta që do t'ju tregojnë se si të kuroni venat me variçe vetë dhe t'ju ndihmojnë të mposhtni sëmundjen me metoda të thjeshta. Jini të bukur dhe të shëndetshëm!
  06.03.2021
 • Diagnostifikimi i venave me variçe në këmbë është i një rëndësie të madhe për të përshkruar trajtimin korrekt të sëmundjes. Sa më shpejt që të bëhet kjo, aq më pak shanse mund të shfaqet që sëmundja të zhvillohet dhe "të marrë një terren" në trup, duke sjellë probleme serioze shëndetësore dhe probleme estetike me pamjen e jashtme.
  04.03.2021
 • Gjithçka rreth venave me variçe. Simptomat dhe shkaqet e venave me variçe. Trajtimi dhe parandalimi i venave me variçe.
  03.03.2021
 • Trajtimi i venave me variçe të ekstremiteteve të poshtme është i mundur me metoda konservatore dhe kirurgjikale. Ato zgjidhen individualisht, varësisht nga shkalla e neglizhencës së sëmundjes.
  02.03.2021
 • Çfarë janë venat me variçe? Shkaqet dhe simptomat e venave me variçe në këmbë. Si të trajtojmë venat me variçe.
  01.03.2021
 • Ekzistojnë disa lloje të venave me variçe që prekin jo vetëm gjymtyrët e një personi, por edhe organet e brendshme të trupit.
  29.01.2021
 • Emrin e sëmundjes, si venat me variçe dëgjuar, nëse jo të gjitha, me siguri shumë. Sëmundja është shumë e zakonshme, kështu që është e këshillueshme që të jenë në gjendje të njohin simptomet e parë e venat me variçe.
  28.03.2018
 • Nëse njerëzit njoftim çrregullime të tretjes, mund venat me variçe të stomakut të tyre, arsyeja? Se mundësia ekziston, për fat të keq. Mjeku do të të vënë në diagnozë e saktë, por koha për diagnozë të reduktuar ndjeshëm, nëse në mënyrë të qartë përshkruajnë simptomat.
  26.03.2018
 • Varicose venë sëmundje prek kryesisht më të ulët të gjymtyrëve. Spider veins, siklet kur ecin, ënjtje e këmbëve, këto probleme janë të njohura për shumë gra.
  25.03.2018
 • Venat me variçe – një nga më të vjetra e të gjitha sëmundjeve të njohura për njerëzimin. Ajo është përmendur në veprat e Avicenna, Hippocrates, Paracelsus dhe të tjera legjendar mjekëve.
  20.03.2018
 • Varicose të thellë të venave të ulët gjymtyrë më shpesh zhvillohet në njerëz të punësuar disa lëvizje të punës pas më se 40 vjetësh. Zhvillimin e venat me variçe është i lidhur me humbjen e elasticitetit të venoz valvulave.
  19.03.2018
 • Nëse e keni vënë re venat me variçe në këmbë menjëherë për të diagnostikuar dhe për të filluar trajtimin. Ndodhin sëmundje mund të për shumë arsye. Simptomat e saj janë shumë të ndryshme.
  19.03.2018
 • Venat me variçe janë konsideruar si një patologji të rënda, në të cilat venë, një burrë fillon të humbasë elasticitetin e saj, në masë të madhe të shtrirë ose zgjeruar. Kjo sëmundje prek personat e moshës 20 vjeç.
  10.03.2018
 • Në këtë artikull, ju do të mësoni: sa efektive është masazh për venat me variçe, në qoftë se ajo mund të ndihmojë për të kuruar venat me variçe. Kur përdoret procedura, se si ajo punon. Karakteristika klasike dhe limfatike kullimit masazh, kunderindikacionet, për procedurën.
  07.03.2018
 • Venat me variçe e ezofagut afatgjatë për venoz zgjerimin në pjesën e poshtme të ezofagut, që janë rezultat i shkeljeve të rrjedhjen e gjakut në portalin venë .
  06.03.2018
 • Çfarë është hirudotherapy dhe se si ajo ndihmon për të luftuar kundër venat me variçe, përdorimi dhe kunderindikacionet e metodë, veçanërisht përdorimi i shushunjat.
  05.03.2018
 • Në këtë artikull, ju do të mësoni: si të zgjidhni compression brendshme për venat me variçe, si e bën këtë të thurte. Kunderindikacionet, komplikimet e mundshme dhe efektet anësore nga të veshur compression rroba.
  02.03.2018
 • Venat me variçe e mitrës nuk ka moshë kufi, kështu që mund të takohen si gratë e moshës së pensionit dhe vajza të reja.
  02.03.2018
 • Venat me variçe mund të jetë një problem jo vetëm për gratë – enët e gjakut të mashkullit trupit është gjithashtu subjekt i kësaj sëmundje. Dhe edhe pse statistikat në gratë, sëmundja është shumë më e zakonshme.
  01.03.2018
 • Shtatzënia mrekulli është duke pritur për çdo grua të duket. Megjithatë, bashkë me të, ka shumë çështje të ndryshme. Venat me variçe në shtatzëni është një nga këto.
  01.03.2018
 • Varices i referohet atyre diagnozave që shkaktojnë pacientit që të rishqyrtojë stilin e jetës tuaj dhe të bëjë rregullime të. Për fat të keq, një përqindje tejet të lartë të popullsisë, kryesisht gra, të përballur me këtë të pakëndshme dhe të rrezikshme sëmundje.
  27.02.2018
 • Venat me variçe është një sëmundje e zakonshme që dukshëm e dëmton cilësinë e jetës. Për të plotësisht të kuruar këtë material sëmundje është shumë e vështirë, por për të lehtësuar rrjedhën e vet, është për të kryer ushtrime të veçanta.
  22.02.2018
 • Varicose sëmundja më shpesh prek femrat, për shkak të shumë arsye. Sëmundja ka disa faza të zhvillimit, secila prej të cilave simptomat e venat me variçe janë të ndryshme. Në fazën fillestare ata janë jo-ekzistente, pacientët janë të shqetësuar vetëm për shkelje të kozmetike.
  15.02.2018
 • Ju duhet të keni dëgjuar për këtë sëmundje, si varicosity. Ajo është e lidhur me të vazhdueshme të pakthyeshme dilatation dhe të dëmtuar si pasojë e normale të fluksit të gjakut. Një nga të favorshme faktorë për shfaqjen e këtyre ndryshimeve është shtatzënisë.
  15.02.2018
 • Pse nuk është e venat me variçe e legenit, dhe çfarë është ajo? Në të shumtën e rasteve sëmundja është diagnostikuar në femra dhe më shpesh kjo sëmundje gjendet në pacientët e moshës 25 deri 45 vjeçare.
  12.02.2018
 • Venat me variçe janë gjetur në 60% të drejtë seks. E saj rreziku është në padukshme kursin e sëmundjes. Në fazën fillestare mund të marrë vite, dhe vajzat nuk menjëherë të zbuluar atë në këmbët e saj, dhe kur ju shohin dilated venat pa serioze masa për t'i adresuar ato nuk është e mjaftueshme.
  10.02.2018
 • --------
  07.02.2018
 • Gjatë gjithë historisë, njerëzit vuajnë nga venat me variçe në këmbë. Besohet se kjo sëmundje është një lloj i shpagim për tonë drejt në këmbë – nuk ka tjetër gjitar nuk është ballafaquar me probleme të tilla.
  06.02.2018