Përvojë në përdorimin e Varicobooster

Në nenin lexuesi ynë do të ju tregojnë se si për shumë vite ka vuajtur nga venat me variçe dhe pas shumë përpjekjeve të pasuksesshme për të shëruar, ajo ishte me fat të mjaftueshme për të pengohen të gjithë Varicobooster – krem nga venat me variçe. Anna për të ndarë përvojat e tyre dhe të japin rekomandime për përdorimin e këtij instrumenti.

Përshëndetje! Emri im është Anna. Unë jam 35 vjeç. Unë jetoj në Londër. Dua t'ju tregoj historinë time, si kam gjetur një mënyrë efektive për të kuruar venat me variçe Varicobooster.

Me e urryer fraza venat me variçe kam hasur në rininë time. Në mënyrë aktive të përfshirë në sport, më të arteve marciale. Këtë, siç e dini, rrezik për lëndime pasion. E varë në këmbët e tij ishte e përhershme. Në 18 vjet nën gju në këmbën e djathtë kisha ime e parë venoz nyjet. Pastaj ajo mori më keq. U ndjeva lodhje të rëndë. Së shpejti u shfaq purpurt venoz rrjetë në anën e brendshme të tibia të majtë këmbë.

Unë isha në shok tani nuk veshin ndonjë pantallona të shkurtra apo pantallona të shkurtra. Në Përgjithësi, drejtuar për masa drastike. Shkoi për të kirurg. Por kjo nuk është për të një specialisti (kirurgji vaskulare), dhe të Përgjithshme. A e mia kirurgji dhe të majtë të mëdha plagët. Cili ishte gjithashtu shumë e shëmtuar. Gjendjen pas operacionit përmirësuar paksa. Problematike venë në këmbën e djathtë u hoq. Në të majtë këmbë – disa të vogla venat.

Pas pesë vitesh e martuar. Lindi një vajzë. Kur unë isha shtatzënë venat e kanë marrë përsëri filloi të rritet deri. Shtatzënë asgjë përveç se si të fashë këmbët dhe do të vishemi me compression pak, por kjo është pak problematike në një afat më të gjatë, si pengon stomak. Pas lindjes, në këmba ime e majtë në anën e brendshme të Shin filloi fryrje e vogël dhe venat. Dhe në të drejtën e brendshme kofshë filluan të flasin në një pjesë të madhe varice. Për kirurgji për të përdorur nuk më pëlqen, sepse edhe një herë plagët. Trajtohet me uthull Molle dhe mjeteve të tjera të mjekësisë popullore. Ata nuk janë shumë efektive.

Tre vjet më parë, gjithë familja shkonte në det. Nuk I ra në shkëmbinj dhe plagos këmbën e tij të majtë. Gju shumë të fryrë. Në një javë si të mos kishte ndodhur asgjë. Ajo ka qenë tre ditë. Natë u zgjova nga një dhimbje të mprehtë në këmbë të majtë këmbë. Ishte e qartë kuqe vend. Këmbën drejt thekur. Në përputhje me rrethanat, për të shkuar menjëherë te mjeku nuk ishte e mundur.

Dënimin, pra dy ditë jashtë punës dhe shkoi në spital. Është diagnostikuar me "Akute thrombophlebitis". Tha: "për kirurgji emergjente. Në këtë kohë të kushtojë vetëm pak gjak. A venectomy. Plagët janë pothuajse të zhdukur. Megjithatë, siç e kam paralajmëruar, operacioni nuk është një kurë-të gjithë për venat me variçe. Problematike saphenous venë thrombi tashmë në të majtë dhe këmbën e larguar, megjithatë, për të krejtësisht të hequr të gjitha të sëmurë venat e dështuar. Në të djathtë është gjithashtu e prerë venë. Por unë kam më keq.

Vaskulare kirurg më paralajmëroi që të mos i prek këmbën e djathtë. Por unë kam insistuar që ajo duhet të bëhet menjëherë. Tani unë e kuptoj se operacioni është një masë e jashtëzakonshme. Butë indeve gjithashtu është plagosur dhe le të venë problematike është hequr, ngarkesës vjen për të mbetur. Filloi të shikoni për një mënyrë efektive për të kuruar venat me variçe pa kirurgji. Unë nuk mund të vazhdimisht të prerë kyçet e duarve të tij?

Varicobooster – krem nga venat me variçe

Përsëri shkoi për të mjekësisë tradicionale. Të vënë të freskëta domate dhe bëri një fërkim rrikë dhe kështu me radhë. Asnjë rezultat, me kalimin e kohës, kjo është një shumë. Filloi të pirë tableta, pak dhimbje në këmbë. Por u ndal duke përdorur ato me kalimin e kohës, pasi ajo u bë pak më të rëndë të mëlçisë. Ishte në dëshpërim total. Disa herë thjesht për të pushuar, për të i kushtoj vëmendje për këmbët tuaja. Ndërsa e dashura nuk është këshilluar Varicobooster, si disa nga miqtë e saj të provuar dhe për të ndihmuar.

Ku për të blerë Varicobooster (çmimi në faqen zyrtare të internetit)

Doli se ky krem nuk mund të blihet në farmaci. Ajo mund të porositen vetëm në faqen zyrtare. Çdo paketë Varicobooster prodhuesi i cakton saj firmën dhe unik të regjistrimit të kodit. Një certifikatë të klinike.

Shkoi në faqen e internetit e prodhuesit. Të plotë të një të thjeshtë, sipas formularit. Menjëherë thirra përsëri Menaxheri. Ai tha se sa shumë Varicobooster, metodat e pagesës dhe kohën e dorëzimit. Unë i është dhënë përgjigjet e sakta për të gjitha pyetjet, dhe pas disa ditësh në postë kam marrë tub.

Udhëzimet për përdorim krem

Në përputhje me udhëzimet për të aplikuar Varicobooster nevojë dy herë në ditë. Unë rubbed xhel në mëngjes dhe në mbrëmje. Trajtimi zgjat për gati tre javë. Nëse është e nevojshme, ajo mund të përsëritet pas gjashtë muajsh. Kështu thotë udhëzimit të udhëzuesit. Nuk ka problem. Vetëm FSHIJ të gjitha.

Më shumë se dy herë në ditë nuk është e rekomanduar për të aplikuar xhel për të nuk kanë ndonjë reaksione alergjike. Megjithatë, unë nuk e di pse e tillë këshilla të është dhënë, sepse përbërja është krejtësisht e padëmshme, si ajo përmban vetëm përbërësit natyral.

Rezultatet e mia nga Varicobooster dhe rekomandime

Test Varicobooster

Pas tre javësh të aplikoni krem, kam harruar se çfarë venat me variçe. Nëse unë kam qenë vazhdimisht i tha se ajo është një patologji kronike, por tani e kam kuptuar që kishte një shans të vërtetë për të shërohen. Nuk ishte një mendjelehtësi në këmbë, u zhduk lodhje kronike, duke mbrëmje këmbët e mia pushuar të bymehet. Në këmbën e djathtë në viçit ishte një e vogël ngjyrë vjollcë të përplasem. Ajo u zhduk! Për herë të parë në shumë vite veshur me një mini skaj!

Unë rekomandoj Varicobooster. Ky medikament ende nuk ka analogues. Rezultatet janë mahnitëse. Unë nuk pres që të plotë kurë e venat me variçe është e mundur, por kjo është e vërtetë. Shumica e simptomave të sëmundjes u zhduk pas vitit të parë të aplikimit të krem.